Búcsúzunk Keleti Ágnestől: a sportlegenda utolsó útjára indul
A magyar sportvilág ikonikus alakját, Keleti Ágnest, aki 103 éves korában hunyt el, január 9-én, csütörtökön helyezték végső nyugalomra a Kozma utcai izraelita temetőben. A tornasport ötszörös olimpiai bajnoka nem csak sportteljesítményével, hanem életútjával is mély nyomot hagyott nemzetünk történelmében. Keleti Ágnes a magyar tornasport és az olimpiai történelem egyik legjelentősebb alakja, aki 1956-ban négy aranyérmet szerzett, ezzel rekordot állítva fel. Túlélte a holokausztot, az 1956-os forradalom után Izraelben kezdett új életet, de Magyarországhoz mindig hű maradt. Emlékét több hivatalos szervezet is saját halottjaként kezeli, ami kivételes tiszteletadás.Keleti nem csak eredményeivel vált példaképpé, hanem emberi tartásával is. A holokauszt alatt rejtőzködött, majd az országot elhagyva is hazatért, és a rendszerváltás után is aktívan részt vett a közéletben. 2004-ben a Nemzet Sportolója címmel tüntették ki, elismerve hozzájárulását a magyar sportélethez. Keleti Ágnes temetése
A temetésen többek között Verő Tamás rabbi, Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter és Bíró Rafael, Keleti Ágnes fia mondott beszédet. Emlékezetes szavakkal búcsúztatták a legendás sportolót, kiemelve életművét és az általa képviselt értékeket.
A legenda temetése szívszorító volt, mindenkinek könny szökött a szemébe a búcsúztatón. Keleti Ágnes sírja megindító látványt nyújt, szomorú, fehér rózsaszálak és koszorúk borítják a sírt.