Borzalom! Száz méterre az eltűnése helyétől találták meg a magyar nő holttestét 

A Manchesterhez közeli, 300 ezer lakosú várost megdöbbentette, hogy a december 14-e óta eltűntként keresett magyar nő, az 55 éves B. Mariann holtteste karácsony előtt egy nappal került elő egy 61 éves, helyi férfi lakásáról. A magyar nőt gyilkosa megfojtotta, az angol nyomozók szerint szexuális indíték vezette a gyilkost, aki korábban már volt büntetve szemérem elleni erőszak miatt. Christopher Barlow karácsony másnapján állt a bíróság elé, ahol fél évre, a nyomozás eredményes befejezéséig kiszabott határidőre vizsgálati fogságba helyezték. A Blikk úgy tudja, a gyanúsított egyelőre nem tett vallomást.

  • A holttestet karácsony előtt egy nappal találták meg egy helyi férfi lakásában
  • Bolton az Egyesült Királyság bűnügyileg legfertőzöttebb települései között a 6. helyen áll
  • December 14-én rendelték el Mariann körözését

Hirdetés

A Boltonban eltűnt magyar nőt utoljára egy éjjel-nappali kisboltban látták a Chorley Old Roadon, onnan veszett nyoma, amikor két hete bevásárlás után indult volna haza. Az 55 éves, nyírségi asszony bár ötödik éve dolgozott Angliában takarítóként nem beszélte a nyelvet, ezért a GMP – a városban az eltűnésekben és a gyilkossági ügyekben illetékes Great Manchester Police – szakértői kiemelt kategóriába sorolták Mariann esetét. Az eltűnést egyébként munkaadója, egy helyi panzió tulajdonosa jelentette, ahol a magyar nő szállást is kapott.

Alig száz méterre találták meg az áldozat holttestét attól a bolttól, ahol utoljára látták Mariannt / Fotó: GMP

A rendőrség adatgyűjtése és a környék lakóinak elemzése közben december 22-ére szereztek be a nyomozók olyan információkat, hogy az eltűnéstől alig száz méternyire, a Pedder Street egyik lakását pár hete egy olyan férfi bérelte ki, aki korábban nők elleni zaklatás, nemi erőszak kísérlete miatt már ült börtönben.

Hirdetés

– December 23-án reggel szerveztünk akciót a 61 éves Christopher Barlow tartózkodási helyének ellenőrzésére – elemezte sajtótájékoztatóján az esetet David Meeney főfelügyelő, a GMP parancsnoka, aki korábban a gyilkossági csoportot vezette. – A gyanúsított nem nyitott ajtót, a rendőrségnek erőszakkal kellett behatolnia a bérelt lakásba, ahol megtaláltuk az eltűntként keresett áldozat holttestét. A halottkém helyszíni vizsgálata során megállapítást nyert, Mariannt megfojtották. A halál pontos körülményeit, időpontját, illetve azt, hogy az áldozat miként került a számra ismeretlen lakásba a későbbi vizsgálat hivatott kideríteni.

Dave Meeney rendőrfőnök szerint egyelőre csak annyi biztos, a magyar nőt meggyilkolták

A rendőrség szerint az eset felderítésében nagy szerepe volt a lakosságnak, a boltoniak is érezték, a magyar nő eltűnése nem hétköznapi, nem egy átmulatott éjszaka után késett el a munkahelyéről. A nyomozók továbbra is tanúkat keresnek, most már azt is szeretnék megtudni, a férfi merre járt, mit csinált december 14-e és 23-a között, hogyan találkozhatott a későbbi áldozatával, ismerhette-e korábban, illetve hogyan csalhatta el magához. Emellett a GMP áldozatsegítői, a családi összekötő tisztek felvették a kapcsolatot a nő magyarországi rokonaival is, akiknek az adatait a személyiségi jogok védelmében nem hozták nyilvánosságra.

A gyilkosság helyszíne előtt december 26-án is rendőrautó állt / Fotó: GMP Facebook

Bűnös város

A hungliaonline.com 2022-es statisztikája szerint Bolton az Egyesült Királyság bűnügyileg legfertőzöttebb települései között a 6. helyen áll, tíz év alatt 22 helyett lépett előre a lakosság közbiztonság érzetét elemző feketelistán. A Manchester közeli városban mintegy 2000- 2500 magyar állampolgár él és dolgozik ideiglenesen, Londonon kívül, Bristol és Edinburgh mellett itt él a legtöbb magyar. Az ott élő Cs. Szilvia szerint a városban nagyon sok az utcai támadás, rablás, rengeteg a szemmel láthatólag mentális betegséggel küzdő csavargó, annyi a lopás, hogy a legkisebb boltokban is kamerák, biztonsági őrök védik az árukészletet. Mariannról is egy kisbolt biztonsági kamerája készített az utolsó felvételt, gyilkosa pedig néha az utcán, néha olcsó albérletekben élt a városban az elmúlt tíz évben.

Mariann öt éve dolgozott Angliában / Fotó: GMP

blikk