Íme Orbán Viktor 15 pontos terve, ami minden magyart érint

Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke, gyakran hangsúlyozza a gazdasági és energetikai fejlesztések fontosságát az ország jövője szempontjából. A Paks II. atomerőmű-beruházásról szóló hírek az energiaszektorban történő változásokra és a hosszú távú energiaellátás biztosítására utalnak.

Paks II. az eredeti Paks atomerőmű bővítése, amely a magyarországi áramtermelés fontos részét képezi. A projekt célja az energiaszükséglet kielégítése, a gazdaság energiafüggetlenségének növelése és a szén-dioxid-kibocsátás csökkentése, amely hozzájárul a környezetvédelemhez. Azonban az ilyen nagyberuházások hosszú távú tervezést és jelentős költségvetést igényelnek, és a beruházás tervei idővel változhatnak az aktuális gazdasági és politikai környezet függvényében.



Ahogy arról a Blikk is beszámolt, hogy miközben a baloldal is megtartotta az első SzázSzó találkozóját a Margit-szigeten, szombaton a kormány emberei és a vele szimpatizáló közéleti szereplők is megtartották a hagyományos éves kötcsei pikniket (a Kötcséről készült cikkeinket, videóinkat itt találja meg). Ezen Orbán Viktor elmondta, hogy 2034-ig tervezi a saját kormányzását, ám most újabb részletek szivárogtak ki a politikai terveiről.



Orbán kijelentette, „nagyok, erősek és gazdagok akarunk lenni”, és szeretné, ha a világ tisztelné Magyarországot. Ennek elérésére rögtön egy 15 pontos tervvel állt elő a hallgatói számára.

Szerinte olyan lépésekre van szükség, mint

  • a demográfiai fordulat elérése,
  • munkaalapú gazdaság létrehozása,
  • hitelfelvételek helyett hitelezővé és modern ipari nemzetté kell válni,
  • magyar vállalkozóknak külföldön is be kell fektetni, a profitot pedig haza kell hozni,
  • hadseregfejlesztés,
  • digitális állampolgárság bevezetése,
  • energetikai önellátás, ennek része, hogy Paks orosz helyett francia üzemanyaggal menjen.