Szépen csendben visszahelyezték a fóti gyermekotthon igazgatóját! EZ volt az indok

Visszahelyezték a fóti gyermekotthon igazgatóját gyermekbántalmazás gyanúja után Egy rövid közleményben tájékoztatta a nyilvánosságot a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (SZGYF) arról, hogy Páger Pál Attila, a fóti gyermekotthon, hivatalos nevén a Károlyi István Gyermekközpont intézményvezetője 2024. november 7-től visszatérhetett pozíciójába. A közlemény, amelyet az SZGYF honlapján tettek közzé, ennyit írt:„Tájékoztatásul közöljük, hogy a Károlyi István Gyermekközpont intézményvezetője 2024. november 7-től ismét ellátja intézményvezetői feladatait.”

Páger Pál Attilát szeptemberben függesztették fel, miután felmerült a gyanú, hogy fizikailag bántalmazott egy gyermeket az otthonban. Az ügyben a Telex korábbi információi szerint egy autista kisfiúval szembeni bántalmazásról volt szó, amelyről a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóságnak érkezett jelzés. Az SZGYF főigazgatója, Cséplőné Gönczi Veronika az eset kapcsán feljelentést tett és belső vizsgálatot rendelt el. Ugyanakkor a vizsgálat lezárulta után sem adott bővebb tájékoztatást a hivatalos közleményen túl. 
Belső vizsgálat és visszahelyezés
A vizsgálat eredményéről az SZGYF semmilyen részletet nem közölt. Páger visszahelyezésére a nyilvánosság csak akkor figyelt fel, amikor a gyermekotthon igazgatója feltűnt egy hivatalos látogatásról készült felvételeken, amelyeken Magyar Péter, a Nemzeti Tehetség Központ vezetője is szerepelt.

Rendőrségi vizsgálat: „Nem bűncselekmény”
Az ügyben a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság Vizsgálati Osztálya is nyomozást folytatott kiskorú veszélyeztetése miatt, ám végül az eljárást megszüntették. A rendőrség közlése szerint:

„A nyomozó hatóság az eljárást – mivel a cselekmény nem bűncselekmény – megszüntette.”

A történtek árnyékában
Az ügy, amely egy autista gyermek bántalmazásának gyanújával indult, továbbra is számos kérdést vet fel. A belső vizsgálat eredményeiről, illetve az igazgató visszahelyezésének pontos okairól sem a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság, sem a rendőrség nem adott részletes tájékoztatást. A döntés így további indulatokat kelthet mind a gyermekvédelem szereplői, mind a közvélemény körében.

A történtek súlya miatt fontos lenne, hogy az érintett hatóságok és intézmények átláthatóan kommunikálják a vizsgálat eredményeit és a visszahelyezés indokait, hiszen a gyermekvédelmi intézmények hitelessége és a szülők bizalma múlik az ilyen ügyek kezelésén.

Forrás