Ezek a termékek drágulnak januártól!

Az élelmiszerárak emelkedése súlyosan érinti a magyar háztartásokat. Az élelmiszerek árának folyamatos növekedése mára Magyarországon mindenki számára kézzelfoghatóvá vált. Az infláció következtében szinte minden vásárláskor tapasztalható, hogy az árak hónapról hónapra magasabbak. Az Orbán-kormány gazdaságpolitikája és az európai uniós konfliktusok csak tovább súlyosbítják a helyzetet. Áremelkedések okai és hatásai: Az elmúlt hónapokban az euró árfolyama rekordszintre emelkedett, ami közvetlen hatással van a magyar élelmiszerpiac árazására.

A forint gyengülése és a növekvő termelési költségek miatt számos alapvető termék ára jelentősen megugrott. Például: Liszt: egy év alatt közel 39%-os áremelkedés. Tej: ára 16,8%-kal nőtt. Tejföl: a korábbi 800-900 forint helyett ma már 1200-1300 forint között mozog. Mely termékek drágulása várható? A következő hónapokban további áremelkedésekre lehet számítani a következő kategóriákban: Tejtermékek: A sajt, joghurt és más tejtermékek drágulhatnak a tejtermelési költségek növekedése miatt.

Húsfélék: A sertés- és baromfihús ára emelkedhet a takarmány drágulása és az állattenyésztési költségek miatt. Gabonaalapú termékek: A kenyér, liszt és tészta árai tovább nőhetnek a gabonafélék világpiaci árának emelkedése nyomán. Zöldségek és gyümölcsök: A termelési költségek és az időjárási tényezők miatt a friss termékek is drágábbak lesznek. Olajok és zsírok: Az étkezési olajok, például a napraforgóolaj, szintén érintettek a nyersanyagárak emelkedésében.

A megélhetési nehézségek súlyosbodnak. A vásárlók egyre inkább érzékelik, hogy a havi bevásárlások költségei meghaladják a korábbiakat. Az alacsonyabb jövedelmű családok számára az alapvető élelmiszerek beszerzése is kihívássá vált, és sokan kénytelenek lemondani korábban megszokott termékekről. Különösen nehéz helyzetben az idősek: A nyugdíjprémium megszüntetése különösen nagy terhet ró az idősekre, akik így még kevesebb bevételből próbálnak meg boldogulni a dráguló élelmiszerárak mellett. Az idősek körében egyre többeket érint a napi megélhetés bizonytalansága, ami hosszú távon tovább mélyítheti a társadalmi problémákat. A jelenlegi gazdasági helyzet jelentős kihívás elé állítja a magyar háztartásokat, miközben az élelmiszerárak növekedése megállíthatatlannak tűnik. Az infláció csökkentése és a megélhetési válság kezelése kiemelten fontos feladatot jelentene a kormány számára. Forrás: Ellenszel

Hirdetés